Anubias Echinodorus palaefolius

Żabienica łopatkolistna

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

Echinodorus palaefolius to łatwa w pielęgnacji roślina łopatkolistna, która pochodzi z Ameryki Południowej oraz lubi wodę od miękkiej do twardej. Ta roślina rozetowa dorasta do wysokości od 20 do ok. 40 cm i świetnie sprawdza się na środkowym planie do tła akwarium.

Ta roślina akwariowa ma dość pionowe łodygi liści, na których osadzone są świeżo zielone, stosunkowo duże liście. Ponieważ odżywia się przez korzenie, potrzebuje podłoża bogatego w składniki odżywcze i o grubości 10cm, Jako żer korzeniowy Echinodorus palaefolius potrzebuje bardzo bogatego w składniki odżywcze podłoża, aby system korzeniowy miał wystarczająco dużo miejsca do dobrego wzrostu. Poza tym jest ona dość łatwa w pielęgnacji. Nie potrzebuje dodatkowego nawożenia CO2 i rośnie bardzo dobrze nawet w umiarkowanym świetle.

Ta piękna roślina akwariowa świetnie sprawdzi się w tle akwarium, gdzie bujnie się rozwija i potrzebuje trochę miejsca do wzrostu. Szczególnie pięknie prezentuje się w otwartych akwariach, gdzie kwiatostany mogą wtedy wyrosnąć ponad powierzchnię wody.

Na tych kwiatostanach znajdują się rośliny potomne, przez które rozmnaża się Echinodorus palaefolius. Można je po prostu usunąć i zasadzić, aby wyhodować nowe rośliny.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Echinodorus sztywnolistny to piękna pojedyncza roślina do dużych akwariów, a zwłaszcza do akwariów południowoamerykańskich. Ponieważ osiąga dość dużą wielkość, potrzebuje trochę przestrzeni, aby rozwinąć swoją pełną urodę.

Pochodzenie: Ameryka
Poziom trudności: Normalny
Marki (producenci): Anubias
Informacje o naszych roślinach

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Anubias Echinodorus palaefolius

3,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
0 (0%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
1 (100%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

1 ocena

Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Echinodorus palaefolius", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder