JBL Artemio 1, rozszerzenie, lęgnia

Do rozbudowy

154,00 zł

(włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 1 Szt.

Dostawa do poniedziałek, 17 czerwca

Dostępne po 13 czerwca

Dlaczego wysyłka potrwa dłużej?

Dlaczego wysyłka potrwa dłużej? Tego produktu aktualnie brak w magazynie, wkrótce będzie ponownie dostępny. Można go teraz zamówić - artykuł zostanie wysłany natychmiast po zaksięgowaniu towaru w magazynie. Zamknąć notatkę

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 229,00 zł.
Więcej informacji na temat wysyłki i dostawy

Właściwości i zalety

 • Lęgnia bez pompy powietrza
 • Do rozszerzenia zestawu Artemio
 • Artemia jest niezastąpionym żywym pokarmem

Nr art.: JBL-6106100, Zawartość: 1 sztuka, EAN: 4014162610614

Opis

JBL Artemio 1 to lęgnia bez pompy powietrza i węża do rozszerzenia zestawu Artemio, dzięki któremu naupliusy Artemii mogą być hodowane w ciągu 24-48 godzin. Dla wielu nieletnich naupliusy Artemia są na tyle małe, że nadają się do spożycia. Świeżo wyklute naupliusy Artemia są niezbędnym żywym pokarmem dla udanej i ekonomicznej hodowli ryb. Dzięki jajeczkom artemii, takim jak JBL ArtemioPur (dostępne osobno), naupliusy można łatwo hodować w razie potrzeby.

Zawartość białka zwierzęcego pomaga im optymalnie wzrastać oraz wspiera układ odpornościowy i nienaruszony. Jednak nawet wybredne ryby, a także te pochodzące z dzikich obszarów połowu, bywają trudne do wykarmienia - zwykle wybiera się tu żywy pokarm. Bardzo małe młode ryby należy najpierw karmić pierwotniakami (paramecium) lub JBL NobilFluid, aż będą wystarczająco duże, aby poradzić sobie z naupliusami artemii. JBL ArtemioPur umieszcza się w dobrze napowietrzonym, 2-3-procentowym roztworze hodowlanym przygotowanym ze specjalnej soli, takiej jak JBL ArtemioSal (dostępnej osobno).

Naupliusy artemii wylęgają się po 24-48 godzinach i mogą być podawane jako pokarm lub hodowane w przeznaczonym do tego zbiorniku.

W tym specjalnie zaprojektowanym inkubatorze w kształcie lejka, naupliusy Artemia są hodowane efektywnie i racjonalnie z silną wentylacją. Lejkowaty kształt inkubatora zapewnia, że żadne jaja nie osadzają się w martwych rogach i że osiągane są optymalne wyniki wylęgu.

Konstrukcja lejka jako inkubatora ze zintegrowanym zaworem spustowym w specjalnie wykonanym stojaku sprawia, że usuwanie wyklutych naupliusów Artemii jest bardzo łatwe i wygodne. Kształt pojemnika w postaci lejka wraz z wydajną wentylacją (pompa napowietrzająca dostępna osobno lub w JBL ArtemioSet) umożliwia maksymalną szybkość wylęgania się naupliusów, a tym samym najskuteczniejsze możliwe karmienie młodych ryb.

W razie potrzeby zmontowany inkubator można przymocować do innego stojaka za pomocą bagnetu. Linia powietrza może zostać przeniesiona dalej z jednego inkubatora do drugiego. To praktyczne urządzenie do rozprężania powietrza zapewnia mocowanie kilku pojemników hodowlanych w różnych momentach, aby zapewnić wrażliwym, młodym rybom skuteczne zaopatrzenie w pokarm.

Stosowanie:
Jaja JBL ArtemioPur Artemia wykluwają się w 2-3 procentowym roztworze soli. Działa to najlepiej z JBL ArtemioSal (dostępny osobno). Ta specjalna sól zawiera mikroalgi jako pierwszy pokarm oraz system buforowy do utrzymania optymalnej wartości pH. Hodowla najlepiej sprawdza się w JBL ArtemioSet. Oprócz specjalnie zaprojektowanego naczynia hodowlanego i pompki powietrza zestaw zawiera wszystkie niezbędne części do wygodnej i wydajnej hodowli. Napełnić pojemnik 0,5 litrem wody i dodać 10-15 g (2 miarki) JBL ArtemioSal oraz w razie potrzeby 1-3 miarki jaj JBL ArtemioPur Artemia. Przy silnej wentylacji i temperaturze około 25°C naupliusy wykluwają się w ciągu 24 godziny. Odpowiednio wolniej w niskich temperaturach. Wentylacja jest absolutnie konieczna i zapewnia optymalny wynik wylęgu, a także niezbędne zaopatrzenie w tlen. Po wykluciu wyłącz wentylację.

Naupliusy gromadzą w ciągu kilku minut na dnie naczynia, a puste skorupki jaj na powierzchni wody. W zależności od planowanego zastosowania możesz teraz przesiać naupliusy i nakarmić nimi swoje ryby lub dalej hodować.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Do JBL ArtemioSet można podłączyć dowolną liczbę rozszerzeń JBL Artemio, aby w końcu samodzielnie i ekonomicznie karmić swoje ryby!

Marki (producenci): JBL

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla JBL Artemio 1, rozszerzenie, lęgnia

2 recenzje klienta w innym języku

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
2 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

2 oceny

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 2 recenzje w innym języku.


Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Artemio 1, rozszerzenie, lęgnia", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder