JBL Artemio 4, zestaw sitek

Część zamienna do Artemio

68,00 zł

(618,18 zł / kg, włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 1 Zestaw

Dostawa do środa, 29 maja, jeśli zamówienie zostanie złożone do poniedziałek do 00:00 godz..

Jeszcze 1 sztuka dostępna w magazynie.

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 229,00 zł.
Więcej informacji na temat wysyłki i dostawy

Właściwości i zalety

 • Pasuje do JBL Artemio
 • Proste w użyciu
 • Sitka o oczkach różnego rozmiaru

Nr art.: JBL-6106400, Zawartość: 1 Zestaw, EAN: 4014162610645

Opis

Zestaw sitek JBL Artemio 4 jest częścią zamienną do zestawu JBL ArtemioSet i idealnie pasuje do pojemnika JBL Artemio 2. To sprawia, że odławianie wyklutych naupliusów z roztworu soli jest dziecinnie proste. Dzięki różnym rozmiarom oczek czterech sitek 0,15, 0,3, 0,6 i 1 mm.

Dla wielu nieletnich naupliusy Artemia są na tyle małe, że nadają się do spożycia. Świeżo wyklute naupliusy Artemia są niezbędnym żywym pokarmem dla udanej i ekonomicznej hodowli ryb. Dzięki jajeczkom artemii, takim jak JBL ArtemioPur (dostępne osobno), naupliusy można łatwo hodować w razie potrzeby. Zawartość białka zwierzęcego pomaga im optymalnie wzrastać oraz wspiera układ odpornościowy i nienaruszony.

Jednak nawet wybredne ryby, a także te pochodzące z dzikich obszarów połowu, bywają trudne do wykarmienia - zwykle wybiera się tu żywy pokarm. Bardzo małe młode ryby należy najpierw karmić pierwotniakami (paramecium) lub JBL NobilFluid, aż będą wystarczająco duże, aby poradzić sobie z naupliusami artemii. JBL ArtemioPur umieszcza się w dobrze napowietrzonym, 2-3-procentowym roztworze hodowlanym przygotowanym ze specjalnej soli, takiej jak JBL ArtemioSal (dostępnej osobno). Naupliusy artemii wylęgają się po 24-48 godzinach i mogą być podawane jako pokarm lub hodowane w przeznaczonym do tego zbiorniku.

W tym specjalnie zaprojektowanym inkubatorze w kształcie lejka, naupliusy Artemia są hodowane efektywnie i racjonalnie z silną wentylacją. Lejkowaty kształt inkubatora zapewnia, że żadne jaja nie osadzają się w martwych rogach i że osiągane są optymalne wyniki wylęgu. Konstrukcja lejka jako inkubatora ze zintegrowanym zaworem spustowym w specjalnie wykonanym stojaku sprawia, że usuwanie wyklutych naupliusów Artemii jest bardzo łatwe i wygodne. Kształt pojemnika w postaci lejka wraz z wydajną wentylacją (pompa napowietrzająca dostępna osobno lub w JBL ArtemioSet) umożliwia maksymalną szybkość wylęgania się naupliusów, a tym samym najskuteczniejsze możliwe karmienie młodych ryb.

W razie potrzeby zmontowany inkubator można przymocować do innego stojaka za pomocą bagnetu. Linia powietrza może zostać przeniesiona dalej z jednego inkubatora do drugiego. To praktyczne urządzenie do rozprężania powietrza zapewnia mocowanie kilku pojemników hodowlanych w różnych momentach, aby zapewnić wrażliwym, młodym rybom skuteczne zaopatrzenie w pokarm.

Stosowanie:
Jaja JBL ArtemioPur Artemia wykluwają się w 2-3 procentowym roztworze soli. Działa to najlepiej z JBL ArtemioSal (dostępny osobno). Ta specjalna sól zawiera mikroalgi jako pierwszy pokarm oraz system buforowy do utrzymania optymalnej wartości pH. Hodowla najlepiej sprawdza się w JBL ArtemioSet. Oprócz specjalnie zaprojektowanego naczynia hodowlanego i pompki powietrza zestaw zawiera wszystkie niezbędne części do wygodnej i wydajnej hodowli. Napełnić pojemnik 0,5 litrem wody i dodać 10-15 g (2 miarki) JBL ArtemioSal oraz w razie potrzeby 1-3 miarki jaj JBL ArtemioPur Artemia. Przy silnej wentylacji i temperaturze około 25°C naupliusy wykluwają się w ciągu 24 godziny. Odpowiednio wolniej w niskich temperaturach. Wentylacja jest absolutnie konieczna i zapewnia optymalny wynik wylęgu, a także niezbędne zaopatrzenie w tlen. Po wykluciu wyłącz wentylację.

W zestawie: zestaw składa się z 4 sit

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Praktyczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb sita JBL Artemio 4 umożliwiają nieskomplikowaną separację naupliusów i roztworu kultury, a także mogą być używane do rozmrażania mrożonej żywności!

Marki (producenci): JBL

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla JBL Artemio 4, zestaw sitek

Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Artemio 4, zestaw sitek", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder