Anubias Anubias barteri sp. 'mini'

Roślina akwariowa

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

Anubias barteri sp. ‚mini‘ jest znany w akwarystyce dopiero od niedawna i jest szczególnie ceniony przez aquascaperów ze względu na swoje niewielkie rozmiary. Jest również dostępny pod nazwami „Petite” lub „Bonsai”. Ten Anubias pochodzi z Afryki Zachodniej i Środkowej. Ten epifit, który dorasta do zaledwie 3-4 cm, jest idealny do mocowania do korzeni lub kamieni na pierwszym lub środkowym planie nano akwariów i toleruje wodę od miękkiej do twardej. Oryginalną formą tego wariantu jest Anubias barteri var. nana z tropikalnych, bagiennych obszarów Afryki. Anubias barteri sp. 'mini' to odmiana o bardzo małych liściach o średnicy zaledwie 1 cm. Twarde, ciemnozielone liście tej wolno rosnącej, mocnej i mało wymagającej rośliny akwariowej nie są łatwe do skubania przez mieszkańców akwarium. Ten Anubias nie potrzebuje dużo światła.

Anubias barteri sp. „mini” rośnie jak epifit. Jednak jego kłącze (gęsta zielona podkładka) nie zawsze pełza po ziemi, ale czasami może się wznosić. Kłącza nie sadzi się u Anubiasa, ponieważ może gnić w ziemi. Oznacza to, że najlepiej przywiązać lub przykleić liść tej rośliny do korzenia akwarium lub kamienia dekoracyjnego. Jeśli przykryjesz tylko bocznie rosnące lekkie korzenie żwirem lub ziemią, możesz również uprawiać Anubias na ziemi, tylko podkładka musi wystawać spod żwiru lub gleby.

Roślina akwariowa dorastająca do 3-4 cm wysokości i do 8 cm szerokości doskonale prezentuje się na pierwszym planie małych nanoakwariów. Łatwy w pielęgnacji Anubias nie jest wybredny jeśli chodzi o parametry wody i nadal dość dobrze rośnie w słabym świetle. Ze względu na okropny smak Anubias jest uważany za odporny na okonie. W akwarium jest łatwym w pielęgnacji i wszechstronnym! Jeśli go nawozisz, sprzyjasz jego wzrostowi, dzięki czemu może nawet zacząć kwitnąć!

Rozmnażanie tej rośliny jest bardzo proste: wystarczy odciąć kawałek z dołączonymi dwoma liśćmi i związać go. Skończone.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Dzięki Aquarebell Micro Basic Iron możesz sprawić, że ten Anubias "mini" rozkwitnie - przy odrobinie cierpliwości!

Pochodzenie: Afryka
Poziom trudności: Easy
Pozycja: Między pierwszym i drugim obszarem
Marki (producenci): Anubias
Informacje o naszych roślinach
Akcesoria

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Anubias barteri sp. 'mini'

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
1 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

1 ocena

Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Anubias barteri sp. 'mini'", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder