Anubias Bucephalandra sordidula

Roślina akwariowa

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

Bucephalandra sordidula to roślina pochodząca z wyspy Borneo. Jest ona stosunkowo łatwa w pielęgnacji, toleruje wodę od miękkiej do twardej. Stosunkowo łatwa w pielęgnacji Bucephalandra sordidula pochodzi z wyspy Borneo i toleruje wodę od miękkiej do twardej. Jest to roślina epifityczna o długości od 5 do 7 cm zadomowi się na korzeniach lub kamieniach w akwarium. W swoim środowisku występuje głównie na terenach zalewowych i dlatego bardzo dobrze radzi sobie z prądami. Ze względu na pełzające i rozgałęzione kłącza ma tendencję do tworzenia gęstych mat i może rosnąć zarówno submersyjnie, jak i emersyjnie, dlatego nadaje się również do terrariów i paludariów, gdzie wymaga tylko codziennego spryskiwania. Roślina ta dobrze rośnie w umiarkowanym świetle, ale dobrze radzi sobie również przy słabszym oświetleniu.

Bucephalandra sordidula dobrze rośnie przy dobrym zaopatrzeniu w składniki odżywcze i dodatkowym nawożeniem CO2, tworzy pełzające kłącze oraz wydłużone, wąskie i faliste liście. Młode listki mają spód od czerwonego do miedzianego przechodzący w srebrzysty połysk i tworzący brązowo-czerwony nerw główny. Rozwinięte kwiaty mogą być różowe, ale kwiatostany różnią się od siebie, dzięki czemu można wyróżnić różne formy Bucephalandra sordidula.

Bucephalandrę najlepiej podwiązać, a nie sadzić, ponieważ podkładka może gnić na dnie akwarium. Najlepszym rozwiązaniem będzie przywiązanie lub przyklejenie jej do dekoracji akwariowych oraz na korzeniach lub kawałkach skał. Bucephalandra sordidula łatwo się rozmnaża poprzez podział kłącza. Każdy kawałek musi mieć co najmniej 2-3 liście.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Za pomocą krótkich nożyczek Aquarebell w czysty i łatwy sposób odetniesz kłącze bez uszkadzania go, aby rozmnażanie było jeszcze prostsze!

Pochodzenie: Wyspa Borneo
Poziom trudności: Easy
Pozycja: Pierwszy plan, Między pierwszym i drugim obszarem
Marki (producenci): Anubias
Informacje o naszych roślinach
Akcesoria

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Anubias Bucephalandra sordidula

1 recenzja klienta w innym języku

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
4 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

4 oceny

Brak opinii w języku: polski. Dostępna 1 recenzja w innym języku.


Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Bucephalandra sordidula", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder