JBL Artemio 2, pojemnik

Osprzęt do zestawu Artemio

40,99 zł

(włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 1 Szt.

Dostawa do środa, 29 maja, jeśli zamówienie zostanie złożone do poniedziałek do 00:00 godz..

Jeszcze 2 sztuki dostępne w magazynie

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 229,00 zł.
Więcej informacji na temat wysyłki i dostawy

Właściwości i zalety

 • Idealne dopasowanie
 • Do JBL Artemio
 • Oryginalny pojemnik do wyłapywania

Nr art.: JBL-6106200, Zawartość: 1 sztuka, EAN: 4014162610621

Opis

Kubek JBL Artemio 2 to część uzupełniająca zestaw JBL ArtemioSet. W połączeniu z precyzyjnie dopasowaną przystawką do sita JBL (dostępną osobno jako JBL Artemio 3), można ją umieścić pod pojemnikiem, a artemię można bezpośrednio odsiać i podawać narybkowi.

Dla wielu nieletnich naupliusy Artemia są na tyle małe, że nadają się do spożycia. Świeżo wyklute naupliusy Artemia są niezbędnym żywym pokarmem dla udanej i ekonomicznej hodowli ryb. Dzięki jajeczkom artemii, takim jak JBL ArtemioPur (dostępne osobno), naupliusy można łatwo hodować w razie potrzeby. Zawartość białka zwierzęcego pomaga im optymalnie wzrastać oraz wspiera układ odpornościowy i nienaruszony. Jednak nawet wybredne ryby, a także te pochodzące z dzikich obszarów połowu, bywają trudne do wykarmienia - zwykle wybiera się tu żywy pokarm. Bardzo małe młode ryby należy najpierw karmić pierwotniakami (paramecium) lub JBL NobilFluid, aż będą wystarczająco duże, aby poradzić sobie z naupliami artemii. JBL ArtemioPur umieszcza się w dobrze napowietrzonym, 2-3-procentowym roztworze hodowlanym przygotowanym ze specjalnej soli, takiej jak JBL ArtemioSal (dostępnej osobno). Naupliusy artemii wylęgają się po 24-48 godzinach i mogą byc podawane jako pokarm lub hodowane w przeznaczonym do tego zbiorniku.

W tym specjalnie zaprojektowanym inkubatorze w kształcie lejka, nauplie Artemia są hodowane efektywnie i racjonalnie z silną wentylacją. Lejkowaty kształt inkubatora zapewnia, że żadne jaja nie osadzają się w martwych rogach i że osiągane są optymalne wyniki wylęgu. Konstrukcja lejka jako inkubatora ze zintegrowanym zaworem spustowym w specjalnie wykonanym stojaku sprawia, że usuwanie wyklutych naupliusów Artemii jest bardzo łatwe i wygodne. Kształt pojemnika w postaci lejka wraz z wydajną wentylacją (pompa napowietrzająca dostępna osobno lub w JBL ArtemioSet) umożliwia maksymalną szybkość wylęgania się naupliusów, a tym samym najskuteczniejsze możliwe karmienie młodych ryb.

W razie potrzeby zmontowany inkubator można przymocować do innego stojaka za pomocą bagnetu. Linia powietrza może zostać przeniesiona dalej z jednego inkubatora do drugiego. To praktyczne urządzenie do rozprężania powietrza zapewnia mocowanie kilku pojemników hodowlanych w różnych momentach, aby zapewnić wrażliwym młodym rybom skuteczne zaopatrzenie w pokarm bez przerw.

Stosowanie:
Jaja JBL ArtemioPur Artemia wykluwają się w 2-3 procentowym roztworze soli. Działa to najlepiej z JBL ArtemioSal (dostępny osobno). Ta specjalna sól zawiera mikroalgi jako pierwszy pokarm oraz system buforowy do utrzymania optymalnej wartości pH. Hodowla najlepiej sprawdza się w JBL ArtemioSet. Oprócz specjalnie zaprojektowanego naczynia hodowlanego i pompki powietrza zestaw zawiera wszystkie niezbędne części do wygodnej i wydajnej hodowli. Napełnić pojemnik 0,5 litrem wody i dodać 10-15g (2 miarki) JBL ArtemioSal oraz w razie potrzeby 1-3 miarki jaj JBL ArtemioPur Artemia. Przy silnej wentylacji i temperaturze około 25°C naupliusy wykluwają się w ciągu 24 godziny. Odpowiednio wolniej w niskich temperaturach. Wentylacja jest absolutnie konieczna i zapewnia optymalny wynik wylęgu, a także niezbędne zaopatrzenie w tlen. Po wykluciu wyłącz wentylację.

Naupliusy gromadzą w ciągu kilku minut na dnie naczynia, a puste skorupki jaj na powierzchni wody. W zależności od planowanego zastosowania możesz teraz przesiać naupliusy i nakarmić nimi swoje ryby lub dalej hodować.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Praktyczny pojemnik zbiorczy umożliwia wydajne i bezpośrednie przesiewanie podczas wyławiania żywej żywności.

Marki (producenci): JBL

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla JBL Artemio 2, pojemnik

Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Artemio 2, pojemnik", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder