JBL Artemio 3, sito

Część zamienna do Artemio

36,99 zł

(włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 1 Szt.

Dostawa do środa, 29 maja, jeśli zamówienie zostanie złożone do poniedziałek do 00:00 godz..

Jeszcze 3 sztuki dostępne w magazynie

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 229,00 zł.
Więcej informacji na temat wysyłki i dostawy

Właściwości i zalety

 • Sito do pojemnika JBL
 • Łatwe w użyciu
 • Pomoc w wyławianiu Artemii

Nr art.: JBL-6106300, Zawartość: 1 sztuka, EAN: 4014162610638

Opis

Sito JBL Artemio 3 jest częścią zamienną do zestawu JBL ArtemioSet i idealnie pasuje do pojemnika JBL Artemio 2. Sprawia to, że odławianie wyklutych naupliusów od roztworu soli po opróżnieniu ich z inkubatora jest dziecinnie proste, aby można nimi karmić bezpośrednio lub hodować.

Dzięki wielkości oczek 0,15 mm żywy pokarm jest szybko i łatwo oddzielany od roztworu hodowlanego i skorupek jaj. Oczywiściesito JBL Artemio 3 nadaje się również do oddzielania innych rodzajów żywej żywności oraz do rozmrażania mrożonek.

Dla wielu nieletnich naupliusy Artemia są na tyle małe, że nadają się do spożycia. Świeżo wyklute naupliusy Artemia są niezbędnym żywym pokarmem dla udanej i ekonomicznej hodowli ryb. Dzięki jajeczkom artemii, takim jak JBL ArtemioPur (dostępne osobno), naupliusy można łatwo hodować w razie potrzeby. Zawartość białka zwierzęcego pomaga im optymalnie wzrastać oraz wspiera układ odpornościowy i nienaruszony. Jednak nawet wybredne ryby, a także te pochodzące z dzikich obszarów połowu, bywają trudne do wykarmienia - zwykle wybiera się tu żywy pokarm. Bardzo małe młode ryby należy najpierw karmić pierwotniakami (paramecium) lub JBL NobilFluid, aż będą wystarczająco duże, aby poradzić sobie z naupliusami artemii.

JBL ArtemioPur umieszcza się w 2-3-procentowym roztworze hodowlanym przygotowanym ze specjalnej soli, takiej jak JBL ArtemioSal (dostępna osobno) i dobrze napowietrzanym. Naupliusy artemii wylęgają się po 24-48 godzinach i mogą być karmione narybkiem lub hodowane w zbiorniku hodowlanym.

Naupliusy artemii są hodowane efektywnie i racjonalnie w specjalnie zaprojektowanym inkubatorze w kształcie lejka zestawu JBL ArtemioSet z silną wentylacją. Lejkowaty kształt inkubatora zapewnia, że żadne jaja nie osadzają się w martwych rogach i że osiągane są optymalne wyniki wylęgu. Konstrukcja lejka jako inkubatora ze zintegrowanym zaworem spustowym w specjalnie wykonanym stojaku sprawia, że usuwanie wyklutych naupliów Artemii jest bardzo łatwe i wygodne. Kształt pojemnika na czerwie w postaci lejka wraz z wydajną wentylacją (pompa napowietrzająca dostępna osobno lub w JBL ArtemioSet+) umożliwia maksymalną szybkość wylęgania się naupliów, a tym samym najskuteczniejsze możliwe karmienie młodych ryb.

W razie potrzeby zmontowany inkubator można przymocować do innego stojaka za pomocą bagnetu. Linia powietrza może zostać przeniesiona dalej z jednego inkubatora do drugiego. To praktyczne urządzenie do rozprężania powietrza zapewnia możliwość ustawienia kilku inkubatorów w różnym czasie, aby zapewnić wrażliwym młodym rybom pokarm w sposób efektywny i bez przerw.

Stosowanie:Jaja JBL ArtemioPur Artemia wykluwają się w 2-3 procentowym roztworze soli. Działa to najlepiej z JBL ArtemioSal (dostępny osobno). Ta specjalna sól zawiera mikroalgi jako pierwszy pokarm oraz system buforowy do utrzymania optymalnej wartości pH. Hodowla najlepiej sprawdza się w JBL ArtemioSet. Oprócz specjalnie zaprojektowanego naczynia hodowlanego i pompki powietrza zestaw zawiera wszystkie niezbędne części do wygodnej i wydajnej hodowli. Napełnić pojemnik 0,5 litrem wody i dodać 10-15 g (2 miarki) JBL ArtemioSal oraz w razie potrzeby 1-3 miarki jaj JBL ArtemioPur Artemia. Przy silnej wentylacji i temperaturze około 25°C naupliusy wykluwają się w ciągu 24 godziny.

Odpowiednio wolniej w niskich temperaturach. Wentylacja jest absolutnie konieczna i zapewnia optymalny wynik wylęgu, a także niezbędne zaopatrzenie w tlen. Po wykluciu wyłącz wentylację. Naupliusy gromadzą w ciągu kilku minut na dnie naczynia, a puste skorupki jaj na powierzchni wody. W zależności od planowanego zastosowania możesz teraz przesiać naupliusy i nakarmić nimi swoje ryby lub dalej hodować.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Praktyczne i dopasowane do indywidualnych potrzeb sito JBL Artemio 3 umożliwia nieskomplikowane wyławianie naupliusów od roztworu i może być również używane do rozmrażania mrożonej żywności!

Marki (producenci): JBL

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla JBL Artemio 3, sito

Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Artemio 3, sito", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder