JBL ArtemioSet, kompletny

Żywy pokarm dla ryb słodkowodnych i morskich

272,00 zł

(włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 1 Zestaw

Dostawa do czwartek, 23 maja, jeśli zamówienie zostanie złożone do wtorek do 00:00 godz..

Jeszcze 7 sztuk dostępnych w magazynie

Właściwości i zalety

 • Kompletny zestaw do hodowli żywego pokarmu
 • Zapewnia optymalny wzrost ryb ozdobnych
 • Łatwa obsługa

Nr art.: JBL-6106000, Zawartość: 1 Zestaw, EAN: 4014162610607

Opis

JBL ArtemioSet to kompletny zestaw do hodowli żywego pokarmu, składający się z urządzenia do hodowli ze stojakiem i pompką powietrza, za pomocą którego można wyhodować naupliusy w ciągu 24-48 godzin. Świeżo wyklute naupliusy Artemia są niezbędnym, żywym pokarmem dla udanej i ekonomicznej hodowli ryb. Dzięki jajeczkom artemii, takim jak JBL ArtemioPur (dostępne osobno), naupliusy można łatwo inkubować w razie potrzeby.

Zawartość białka zwierzęcego pomaga im optymalnie wzrastać oraz wspiera układ odpornościowy i nienaruszony. Jednak nawet wybredne ryby, a także te pochodzące z dzikich obszarów połowu, bywają trudne do wykarmienia - zwykle wybiera się tu żywy pokarm. Bardzo małe młode ryby należy najpierw karmić pierwotniakami (paramecium) lub JBL NobilFluid, aż będą wystarczająco duże, aby poradzić sobie z naupliami artemii. JBL ArtemioPur umieszcza się w dobrze napowietrzonym, 2-3-procentowym roztworze hodowlanym przygotowanym ze specjalnej soli, takiej jak JBL ArtemioSal (dostępnej osobno). Naupliusy artemii wylęgają się po 24-48 godzinach i mogą byc podawane jako pokarm lub hodowane w przeznaczonym do tego zbiorniku.

W tym specjalnie zaprojektowanym inkubatorze w kształcie lejka, naupliusy Artemia dzięki dobremu napowietrzeniu hodowane są efektywnie. Lejkowaty kształt inkubatora zapewnia, że żadne jaja nie osadzają się w martwych rogach i że osiągane są optymalne wyniki wylęgu. Komplet zawiera wszystkie części potrzebne do hodowli naupliusów:

Nowoczesna, lejkowata lęgnia z pokrywką kopułkową i podstawą (możliwość montażu na ścianie). Pojemnik zbiorczy i sito do oddzielania nauplisów od słonej wody hodowlanej. Niezawodna pompka napowietrzacz i wąż powietrza do natychmiastowego użycia.

Konstrukcja lejka ze zintegrowanym zaworem spustowym w specjalnie wykonanym stojaku sprawia, że usuwanie wyklutych nauplisów Artemii jest bardzo łatwe i wygodne. Kształt zbiornika lęgowego w postaci lejka w połączeniu z silną wentylacją umożliwia maksymalną szybkość wylęgu, a tym samym bardzo skuteczne karmienie młodych ryb.

Kompletny zestaw można łatwo rozbudować, łącząc dodatkowe inkubatory ze statywem (JBL Artemio 1). Przemyślana konstrukcja pokrywy pojemnika umożliwia obsługę wielu nadstawek za pomocą tylko jednej pompki powietrza. Dzięki stosowaniu kilku pojemników w różnym czasie, możliwe jest codzienne dostarczanie wrażliwym młodym rybom żywego pokarmu na żądanie, bez żadnych przerw.

Stosowanie:
Jaja JBL ArtemioPur Artemia wykluwają się w 2-3 procentowym roztworze soli. Działa to najlepiej z JBL ArtemioSal (dostępny osobno). Ta specjalna sól zawiera mikroalgi jako pierwszy pokarm oraz system buforowy do utrzymania optymalnej wartości pH. Hodowla najlepiej sprawdza się w JBL ArtemioSet. Oprócz specjalnie zaprojektowanego naczynia hodowlanego i pompki powietrza zestaw zawiera wszystkie niezbędne części do wygodnej i wydajnej hodowli. Napełnić pojemnik 0,5 litrem wody i dodać 10-15g (2 miarki) JBL ArtemioSal oraz w razie potrzeby 1-3 miarki jaj JBL ArtemioPur Artemia. Przy silnej wentylacji i temperaturze około 25°C naupliusy wykluwają się w ciągu 24 godziny. Odpowiednio wolniej w niskich temperaturach. Wentylacja jest absolutnie konieczna i zapewnia optymalny wynik wylęgu, a także niezbędne zaopatrzenie w tlen. Po wykluciu wyłącz wentylację.

Naupliusy gromadzą w ciągu kilku minut na dnie naczynia, a puste skorupki jaj na powierzchni wody. W zależności od planowanego zastosowania możesz teraz przesiać naupliusy i nakarmić nimi swoje ryby lub dalej hodować.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:!
JBL ArtemioMix jest idealny do samodzielnej produkcji odpowiedniej ilości profesjonalnej żywej karmy i zapewnienia młodym rybom pokarm najwyższej jakości.

Marki (producenci): JBL

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla JBL ArtemioSet, kompletny

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
2 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

2 oceny

Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "ArtemioSet, kompletny", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder