Olibetta Nature Soil brązowy drobny 2-3 mm

Podłoże do akwarium

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

Drobnoziarnisty brązowy NatureSoil Olivera Knotta jest w całości wytwarzany z naturalnych gleb, które są formowane maszynowo w granulki gleby, a następnie wypalane w stosunkowo niskich temperaturach w celu uzyskania twardszej struktury. To aktywne podłoże zostało opracowane do akwariów roślinnych na zlecenie akwarysty Olivera Knotta. Wstępnie nawożona gleba dostarcza roślinom akwariowym wszystkie ważne składniki odżywcze poprzez korzenie, które zapewniają intensywnie jasne kolory liści, silny i zdrowy wzrost oraz witalny wygląd. Oprócz NatureSoil, przy zakładaniu akwarium nie potrzebujesz niczego więcej - żadnych proszków i kulek oraz skomplikowanej struktury podłoża - po prostu dodaj go do akwarium i zacznij swoją przygodę z akwarystyką.

Drobnoziarnisty czarny NatureSoil jest odpowiedni dla zaawansowanych, a także dla początkujących aquascaperów i akwarystów roślinnych. Ta gleba roślinna tłumi twardość wody i aktywnie obniża wartość pH. Wiele roślin akwariowych powszechnie stosowanych preferuje miękką i lekko kwaśną wodę - NatureSoil Olivera Knotta jest dla nich idealna! NatureSoil jest również idealny jako podłoże akwariowe dla ryb ozdobnych i krewetek, które potrzebują miękkiej wody, ponieważ obniża pH do wartości lekko kwaśnej poniżej 7 i obniża twardość węglanową.

Granulki drobnoziarnistego, brązowego NatureSoil, które wypalane są w niskiej temperaturze, są stabilne w wodzie i nie rozpadają się nawet po długim okresie przebywania w akwarium. NatureSoil sprawia, że woda w akwarium jest czysta i może wiązać obce substancje i unieszkodliwiać je. Drobniejsza granulacja gleby bardzo dobrze nadaje się jako warstwa wierzchnia na warstwę grubszej gleby w akwarium, w której korzenie pierwszego planu mogą dobrze rosnąć, lub jako podłoże w zbiorniku nano.

Dzięki kształtowi granulek korzenie roślin zawsze otrzymują wystarczającą ilość tlenu i składników odżywczych, a gleba się nie zagęszcza. Efekt gleby zwiększa się jeszcze bardziej, jeśli połączysz NatureSoil z filtrem podżwirowym. Dobry przepływ wspomaga aktywność bakterii w glebie i pomaga ważnym bakteriom filtrującym rozkładać zanieczyszczenia w wodzie akwariowej. NatureSoil zapewnia w ten sposób płynną biologiczną stabilność wartości wody.

NatureSoil Olivera Knotta może być również używany jako medium filtracyjne w filtrze. Również tam aktywna gleba rozwija swoje użyteczne właściwości i sprawia, że woda staje się bardziej miękka.

Ile NatureSoil potrzebujesz do swojego akwarium?

 • 60 cm: 10 litrów
 • 80 cm: 15 litrów
 • 100 cm: 25 litrów
 • 120 cm: 30 litrów

Uwaga: Active Soil nie wymaga spłukiwania przed użyciem w akwarium. Twarda woda z kranu może prowadzić do wahań twardości wody i zmian wartości pH przy zmianie wody. Krewetki mogą być bardzo wrażliwe na te zjawiska. Z tego powodu w akwarium roślinnym z NatureSoil z krewetkami należy stosować wodę osmotyczną i sól zmiękczającą do miękkiej wody akwariowej np. SaltyShrimp Bee Shrimp Mineral GH+ jeśli woda z kranu jest twarda. Takie krótkotrwałe wahania zwykle nie szkodzą roślinom akwariowym i rybom ozdobnym.

Grzebiące lub zakopujące się ryby, takie jak Corydoras, niektóre sumy, a także okonie, mogą wzburzać glebę tak bardzo, że cząstki stale mieszają się w wodzie. Ryby te nie nadają się zatem zbyt dobrze do zbiornika glebowego.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Moja NatureSoil powstała z pasji do akwarystyki roślinnej. Jest to gleba, która jest naprawdę łatwa w użyciu: po prostu wsyp glebę do swojego akwarium, rozprowadź i ukształtuj ją, zwilż trochę i zacznij projektować - to takie proste!

Marki (producenci): Olibetta

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Olibetta Nature Soil brązowy drobny 2-3 mm

3 recenzje klienta w innym języku

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
3 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

3 oceny

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 3 recenzje w innym języku.


Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Nature Soil brązowy drobny 2-3 mm", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder