Sera Test amonu/amoniaku (NH4/NH3)

Test wody

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

SERA ammonium/ammonia test to test wody do sprawdzania wartości NH4/NH3 w akwariach słodkowodnych i morskich oraz w oczkach wodnych.

Określ wartości wody
Wartość pH, twardość węglanowa (KH), amon i azotyn to jedne z najważniejszych parametrów wody. Skrajne odchylenia od wartości docelowych mogą nagle stać się poważnym zagrożeniem życia. Zawsze, gdy w akwarium rzuca się w oczy wygląd lub zachowanie ryb lub inne osobliwości (np. nagła śmierć roślin wodnych) należy najpierw sprawdzić podstawowe parametry wody. Łatwe w użyciu paski testowe mogą być używane do rutynowych kontroli. Aby uzyskać dokładniejsze wyniki, zalecamy testy w pudełku sera aqua-test w wytrzymałej plastikowej walizce.
Twardość całkowita, azotany, azotyny, fosforany, żelazo, miedź, chlor, krzemian i tlen są również znane doświadczonym akwarystom jako średnie wartości w ich akwarium. Zwykle wystarczy sprawdzać te wartości od czasu do czasu. Jeśli istnieje podejrzenie (np. objawy zatrucia, problemy z glonami, duszność), należy dokładniej zbadać te parametry.

Wysokie wartości amonu wskazują na zaburzone środowisko bakteryjne lub nie w pełni rozwiniętą aktywność w filtrze. Amoniak (NH3), który powstaje z amonu (NH4) przy wartościach pH powyżej 7, jest bardzo niebezpieczny. Nawet wartości amoniaku wynoszące 0,02 mg/l prowadzą na dłuższą metę do uszkodzenia skrzeli. Dlatego oprócz wartości NH4 należy zawsze mierzyć wartość pH.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:

Z SERA NH4/NH3 test możesz dokładnie i bardzo szybko sprawdzić wartości amoniaku/amonu w Twoim akwarium za pomocą testu kroplowego!

Marki (producenci): Sera

ocen klientów po polski dla Sera Test amonu/amoniaku (NH4/NH3)

Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Test amonu/amoniaku (NH4/NH3)", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder