Tetra Active Substrat 6 L, 6 l

Podłoże

49,99 zł

(8,33 zł / l, włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 6 l

Dostawa do środa, 29 maja, jeśli zamówienie zostanie złożone do poniedziałek do 00:00 godz..

Dostępny

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 229,00 zł.
Więcej informacji na temat wysyłki i dostawy

Właściwości i zalety

 • Naturalne podłoże przyjazne roślinom
 • Duża powierzchnia i porowata struktura oferują więcej możliwości niż tradycyjny żwir
 • Wspiera namnożenie pożytecznych bakterii
 • Odciąża filtr
 • Umożliwia równomierną cyrkulację wody
 • Dla wszystkich akwariów słodkowodnych

Nr art.: TET-246911, Zawartość: 6 l, EAN: 4004218246911

Opis

Tetra Active Substrate to naturalne podłoże gwarantujące bujny i zdrowy wzrost roślin w akwariach słodkowodnych.

Zdrowy i bujny wzrost roślin zależy od trzech podstawowych czynników: oprócz źródła węgla do fotosyntezy i optymalnego oświetlenia rośliny potrzebują podłoża bogatego w składniki odżywcze. Umożliwia to nowym roślinom szybkie i bezpieczne zakorzenienie się oraz dostarcza im wszystkich niezbędnych składników odżywczych i minerałów w najlepszy, możliwy sposób. Zdrowy i bujny wzrost roślin, zwłaszcza w nowo założonym akwarium, ogranicza źródło składników odżywczych dla glonów, przez co ich wzrost jest hamowany od samego początku. Jednak zdrowy i silny wzrost roślin wpływa również na żywotność ryb: rośliny służą jako miejsce do ukrywania się i schronienia. Ponadto produkują niezbędny w akwarium tlen, a tym samym znacząco przyczyniają się do dobrego samopoczucia Twoich ryb! Zdrowe rośliny redukują składniki odżywcze i patogeny glonów oraz pochłaniają zanieczyszczenia.

Tetra Active Substrate to naturalne podłoże, które zapewnia przyjazne dla roślin warunki glebowe oraz bujny, zdrowy wzrost roślin. Duża powierzchnia i porowata struktura obojętnych dla wody granulek gliny ma wiele zalet w porównaniu z konwencjonalnym żwirem. Tetra Active Substrate sprzyja kolonizacji pożytecznych bakterii glebowych i zmniejsza organiczne zanieczyszczenie wody. Filtr jest odciążony i zapewnia krystalicznie czystą wodę. Dzięki optymalnej strukturze podłoże zapobiega zagęszczeniu gleby oraz gniciu korzeni. Ukorzenienie roślin jest wspomagane i zapewnia mocne trzymanie, ponieważ nawet drobne korzenie mogą zakotwiczyć się w porach gliny. Korzenie roślin są optymalnie zaopatrywane w składniki odżywcze – umożliwia to równomierny obieg wody, co oznacza, że można przyswoić nawet o 50% więcej składników odżywczych w porównaniu do zwykłego żwiru akwariowego.

Stosowanie: dokładnie umyć, aby usunąć otarcia spowodowane transportem i uniknąć zmętnienia. Wypełnij akwarium warstwą Tetra ActiveSubstrate o wysokości ok. 4 cm. Dla optymalnego wzrostu roślin zalecamy 2-4 cm warstwę koncentratu do podłoża Tetra Complete Substrate jako bazę.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:

Dzięki Tetra ActiveSubstrate oferujesz swoim roślinom podstawę wspaniałego wzrostu, ponieważ mogą one wchłonąć o 50% więcej składników odżywczych niż przy użyciu zwykłego żwiru akwariowego!

Marki (producenci): Tetra

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Tetra Active Substrat 6 L

3 recenzje klienta w innym języku

4,7 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
2 (66%)
4 gwiazdki
1 (33%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

3 oceny

Brak opinii w języku: polski. Dostępne są 3 recenzje w innym języku.


Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Active Substrat 6 L", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder