Anubias Microsorum pteropus su tronco "M-L"

Roślina akwariowa

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

Bardzo łatwa w pielęgnacji paproć jawajska Microsorum pteropus, pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Jest to epifit, który dorasta do wysokości od 10 do ok. 20 cm, doskonale nadaje się do mocowania do korzeni lub kamieni w podłożu i toleruje wodę od miękkiej do twardej. Roślina ta świetnie sprawdzi się na środkowym planie. Nie potrzebuje mocnego światła ani dodatkowego nawożenia CO2. Jedyne, co jest niezbędne do prawidłowego wzrostu tej rośliny to odpowiednie nawożenie potasu - w przypadku niedoboru tego pierwiastka mogą pojawić się brzydkie, czarne plamy szczególnie na starszych liściach.

Długie, średnio zielone liście tej pięknej paproci wodnej rosną dość wolno. Microsorum pteropus rośnie również w naturze jako epifit. Kłącze (gruba zielona podkładka) paproci wodnej rośnie pełzając po ziemi. Nie należy sadzić podkładki, ponieważ może zacząć gnić w podłożu akwarium. Paproć jawajską najlepiej zatem przywiązać lub przykleić do korzenia akwarium lub kamienia. Sadząc w podłożu należy upewnić się, że podkładka na pewno nie jest pokryta żwirem lub ziemią.

Paproć jawajska rozmnaża się przez rośliny potomne, które tworzą się na końcach liści. Usuń i posadź, rozmnażanie jest takie proste.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Jako alternatywę dla klasycznej nici nylonowej polecam szybko działający klej Gel ProHaru Rapid firmy JBL. Dzięki temu bardzo łatwo można przymocować paproć jawajską do korzeni akwariowych lub do ozdobnego kawałka skały.

Pochodzenie: Azja
Poziom trudności: Easy
Marki (producenci): Anubias
Informacje o naszych roślinach
Akcesoria

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Anubias Microsorum pteropus su tronco "M-L"

5,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
1 (100%)
4 gwiazdki
0 (0%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

1 ocena

Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Microsorum pteropus su tronco "M-L"", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder