Hobby Zeolit, 5-8mm

Masa filtracyjna

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

Zeolit marki Hobby to hamujące wzrost glonów podłoże filtracyjne, które nadaje się do stosowania w filtrach zewnętrznych w akwariach słodkowodnych i morskich.

Zeolit to lity kamień naturalny z wieloma porami, zagłębieniami i kanałami. Ma on działanie adsorpcyjne i elektrostatycznie przyciąga i zatrzymuje toksyny środowiskowe i produkty rozkładu. Zeolit sprzyja szybkiej kolonizacji bakterii, hamuje wzrost glonów i służy jako wymieniacz jonowy i katalizator. Zeolit można stosować luzem lub w worku siatkowym w filtrze zewnętrznym lub w zbiorniku filtracyjnym akwariów słodkowodnych i morskich. 1 kg zeolitu wystarcza na ok. 3 miesiące w 500 litrowych akwariach ze średnią obsadą ryb.

Zeolit marki Hobby o grubości 5-8 mm to ponad 80% czystego zeolitu Clinop. Spośród 30 różnych rodzajów zeolitu ten ma najsilniejsze działanie dzięki specjalnej strukturze krystalicznej. Czystość i przygotowanie tego zeolitu wpływają w szczególności na sekwencję jonowymienną. Zatem wiąże on szkodliwy amon, nawet jeśli występują w nim również przydatne substancje, takie jak jony potasu i sodu, jak ma to miejsce w przypadku wody morskiej. Wielkość porów 4 angstremów (4 milionowe części milimetra) jest również bardzo idealna do wiązania jonów amonowych poprzez przyciąganie elektrostatyczne. Hobby zeolit nie zawiera kwasu krzemowego i może być bez wahania stosowany w wodzie morskiej. Nie można porównywać materiałów filtracyjnych bez uwzględnienia różnych sposobów działania. Zeolit promuje szybką kulturę bakterii denitryfikacyjnych, które wiążą i rozkładają odpady organiczne z roślin lub odchodów ryb. Z pewnością istnieją materiały filtracyjne, które zapewniają specjalnym bakteriom jeszcze bardziej kolonizowalną powierzchnię, jednak zeolit działa przede wszystkim jako katalizator i wymieniacz jonowy. Pochłania toksyny środowiskowe i produkty rozkładu, wiąże fosforany, a przede wszystkim amon oraz hamuje rozwój glonów.

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
Z zeolitem firmy Hobby zdecydowanie przeciwdziałasz rozwojowi glonów i zapewniasz zdrowe środowisko wodne!

Marki (producenci): Hobby

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla Hobby Zeolit, 5-8mm

1 recenzja klienta w innym języku

4,0 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
0 (0%)
4 gwiazdki
1 (100%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

1 ocena

Brak opinii w języku: polski. Dostępna 1 recenzja w innym języku.


Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Zeolit, 5-8mm", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder