JBL ProScape NPK Macroelements, 500ml

Nawóz do roślin

113,00 zł

(226,00 zł / l, włącznie z kwotą VAT 23% - plus koszty dostawy)

Zawartość: 500ml

Dostawa do piątek, 14 czerwca

Dostępne po 12 czerwca

Dlaczego wysyłka potrwa dłużej?

Dlaczego wysyłka potrwa dłużej? Tego produktu aktualnie brak w magazynie, wkrótce będzie ponownie dostępny. Można go teraz zamówić - artykuł zostanie wysłany natychmiast po zaksięgowaniu towaru w magazynie. Zamknąć notatkę

Darmowa wysyłka do Polska powyżej 229,00 zł.
Więcej informacji na temat wysyłki i dostawy

Właściwości i zalety

 • Dodatkowa pielęgnacja roślin
 • Witalny wzrost roślin, zapobiega objawom niedoboru: z azotem w postaci azotanu i innymi pierwiastkami śladowymi
 • 1 butelka JBL ProScape NPK Makroelementy. Stosowanie: 6 ml na 100 litrów przy silnym świetle z CO2 dziennie, 2 ml na 100 litrów przy silnym świetle bez CO2, 3 razy w tygodniu, 2 ml na 100 litrów przy słabym świetle z CO2 dziennie, 2 ml na 100 litrów przy słabym świetle bez CO2 tygodniowo

Nr art.: JBL-2111500, Zawartość: 500 ml, EAN: 4014162211156

Opis

JBL ProScape NPK Macroelements to 3-składnikowy nawóz roślinny do akwariów zaroślinionych (Aquascaping), który dostarcza roślinom wszystkich potrzebnych im składników odżywczych i zapobiega objawom niedoboru. Produkt dostępny w różnych opakowaniach.

JBL ProScape NPK Macroelements dostarcza wodzie akwariowej azot i fosfor w postaci soli azotanowych i rozpuszczalnych w wodzie soli fosforanowych. Daje to roślinom akwariowym niezbędne zaopatrzenie w azot. Dodatkowo dostarczane są potas i magnez. Ponieważ zużycia nie można dokładnie przewidzieć, zalecamy regularne sprawdzanie zawartości azotanów i fosforanów, zwłaszcza przed kolejnym uzupełnieniem.

Jeżeli zmierzone poziomy fosforanów i azotanów w wodzie akwariowej są poza zakresem, zaleca się stosowanie poszczególnych nawozów składowych JBL ProScape N Macroelements, JBL ProScape P Macroelements, JBL K Macroelements, JBL Mg Macroelements. Zużycie składników pokarmowych we wszystkich wymaganych mikro- i makroelementach jest nieprzewidywalne, zwłaszcza w przypadku niektórych mikroelementów i zależy w dużym stopniu od uprawianych roślin wodnych. Przy bardzo niskich stężeniach te mikroelementy nie mogą być mierzone za pomocą testów zwyczajowych w akwariach. Dlatego warto zapobiegać gromadzeniu się poszczególnych składników odżywczych w akwariach roślinnych, regularnie podmieniając wodę o 30-50% tygodniowo i dodając nawóz z JBL ProScape Fe + Microelements.

Jako podstawowy nawóz makroelementowy JBL ProScape NPK Macroelements jest idealnie dopasowany do JBL ProScape Fe+ Microelements. JBL ProScape NPK Makroelementy można bezpiecznie stosować w akwarium z bezkręgowcami. Nawóz nie jest szkodliwy dla krewetek, krabów i ślimaków.

Do określenia dokładnego zapotrzebowania na nawóz zalecany jest kalkulator dozowania, który można znaleźć na stronie producenta.

Rodzaje roślin, które wchłaniają wiele składników odżywczych przez korzenie:
Echinodorus, Cryptocoryne, Vallisneria, Crinum, Nymphea

Rodzaje roślin, które wchłaniają składniki odżywcze zarówno przez liście, jak i korzenie:
Ludwigia, Limnophila, Hygrophila, Alternanthera, Cabomba

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:
JBL ProScape NPK Macroelements doskonale nadaje się do akwariów aquascapingowych i wspaniale łączy się z innymi nawozami!

Marki (producenci): JBL

Recenzje naszych klientów

ocen klientów po polski dla JBL ProScape NPK Macroelements

4,7 z 5 gwiazdek
5 gwiazdek
2 (66%)
4 gwiazdki
1 (33%)
3 gwiazdki
0 (0%)
2 gwiazdki
0 (0%)
1 gwiazdka
0 (0%)

3 oceny

Podobne produkty:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder

Klienci, którzy nabyli "ProScape NPK Macroelements", zakupili także:

 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder
 • placeholder