Sera Test CO2 - wskaźnik długoterminowy

Test wody

WyprzedanoProdukt nie jest już dostępny w naszym sklepie

Opis

SERA CO² test długoterminowy służy do stałej kontroli poziomu dwutlenku węgla w akwariach słodkowodnych.

Dzięki długoterminowemu testowi SERA CO² zawsze masz pod kontrolą poziom dwutlenku węgla w Twoim akwarium. CO² jest jednym z najważniejszych składników odżywczych dla roślin wodnych. Niedobór może zatem mieć ogromne konsekwencje. SERA CO² test długoterminowy został opracowany do ciągłej kontroli zawartości CO² w wodzie. Naczynie z odczynnikiem można łatwo schować w akwarium, wystarczy odczytać prawidłową wartość CO². Roztwór wskaźnikowy wystarcza na 90 pomiarów.

Prosta aplikacja:
Wstrząsnąć roztworem wskaźnikowym przed użyciem!
1. Zdjąć zakrętkę w kształcie piramidy i napełnić wodą akwariową (ok. 1,5 ml) tuż poniżej krawędzi.
2. Doda 3 - 4 krople roztworu wskaźnikowego CO2 i założyć z powrotem dolną część.
3. Odwrócić urządzenie testowe i zamocować je pionowo w akwarium za pomocą przyssawki. Proszę postępować w tej kolejności, w przeciwnym razie mogą wystąpić nieprawidłowe pomiary i ewentualne uszkodzenia. Ważne: należy upewnić się, że dolna wnęka jest tylko częściowo wypełniona wodą.
4. Przykleić kartę porównawczą kolorów na zewnętrznej stronie szyby akwarium w pobliżu urządzenia testowego, aby możliwe było bezpośrednie porównanie kolorów.
5. Po chwili kolory w teście długoterminowym SERA CO2 wyblakną. W takim przypadku urządzenie testowe należy ponownie napełnić wodą akwariową i płynem wskaźnikowym, jak opisano w punktach 1 - 3. Następnie wyczyść urządzenie testowe.
6. Jeśli nasadki urządzenia testowego nie można zdjąć lub można ją usunąć tylko z trudem, oznacza to, że smar silikonowy na pierścieniu O-ring wysechł. W tym wypadku należy ostrożnie zdjąć zatyczkę małym śrubokrętem i przetrzeć O-ring smarem silikonowym.

Kolor, ocena, wpływ i środki zaradcze
niebieski: za mało CO2 - zadbaj o rośliny - zwiększ dopływ CO2 (przestrzegaj instrukcji obsługi systemu nawożenia)
ciemnozielony: prawidłowa zawartość CO2
jasnozielony: za dużo CO2 - ryby stoją ciężko oddychając na powierzchni wody lub szarpią się w wodzie - zmniejsz dopływ CO2, dobrze przewietrzyć i wydalić CO2
Uwaga: SERA CO2 test długoterminowy reaguje na zmiany zawartości CO2 w wodzie akwariowej z opóźnieniem 30 – 60 minut. Jeśli poziom wody w testerze zmienia się nienormalnie szybko, korek nie domyka się lub pierścień uszczelniający o przekroju okrągłym stał się kruchy i należy go wymienić. Proszę sprawdzić i poprawić. Zamknąć szczelnie butelkę z odczynnikiem natychmiast po użyciu. Przechowywać w temperaturze pokojowej i chronić przed światłem

Nasz ekspert Oliver Knott poleca:

Dzięki długoterminowemu testowi sera CO² zawsze masz oko na optymalną wartość CO²!

Marki (producenci): Sera

ocen klientów po polski dla Sera Test CO2 - wskaźnik długoterminowy

Podobne produkty:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Klienci, którzy nabyli "Test CO2 - wskaźnik długoterminowy", zakupili także:

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder